Media Convertor MC200CM

Media Convertor MC200CM

MC200CM este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibra optica 1000BASE-SX sau vice versa. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T si IEEE802.3z 1000Base-SX, MC200CM este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode, cu conector de tip SC. MC200CM suporta specificatiile de unde scurte (SX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Functioneaza pe 850nm atat la transmitere cat si la receptia datelor. Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19inch, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC200CM ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica multi-mode pe distante extinse pana la 0.55 km. Respecta standardele IEEE 802.3ab si IEEE 802.3z. Suporta comutarea modului de transfer Force /Auto pentru port-ul FX.
188.99 Lei în magazinul evoMAG