Media Convertor MC220L

Media Convertor MC220L

MC220L este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibra optica 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T si IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L functioneaza pe 850nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor in cazul utilizarii cablului de fibra optica multi-mode, si pe 1310nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor in cazul utilizarii cablului de fibra optica single-mode. Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19inch, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC220L ofera posibilitati de transmisie pe distante extinse pana la 0.55 km prin fibra optica multi-mode, si 10km prin fibra optica single-mode. Respecta standardele IEEE 802.3ab si IEEE 802.3z. Port-ul FX suporta modul hot-swap.
106.99 Lei în magazinul evoMAG